Heslo ze slovníku pojmů

Těhotenství

Těhotenství je doba začínající implantací oplozeného vajíčka do sliznice děložního těla a končí porodem. Standardně trvá těhotenství 40 ukončených týdnů (Projekt 1. LF UK WikiSkripta ↑, 2021).

Během těhotenství se nastávající maminky musejí vyrovnávat s celou řadou nových situací, výzev a zkušeností. Říká se, že je to zároveň mimořádně krásné, ale i mimořádně náročné období.

Jednou z těžkostí mohou být například těhotenské zácpy (někdy doprovázené i nepříjemnými hemoroidy), jimž jsme věnovali i tento samostatný článek. Maminkám v těhotenství i po porodu s intimní hygienou může zásadním způsobem pomoci moderní bidet.

O pozitivní roli bidetů se můžete dočíst i v článku O bidetech s lékařkou: ráda bych je viděla například i v porodnicích.

Zácpa v těhotenství trápí skoro polovinu nastávajících maminek 

Štítky u tohoto hesla: bidet | intimní hygiena | těhotenství

Články, které by vás mohly zajímat

Nečekaná výhoda moderních bidetů, kterou oceníte především v noci

Věděli jste, že moderní bidety vám mohou pomoci dokonce i s lepším spánkem? Přečtěte si, jak zajistit, abyste spali jako miminko. A když už se v noci vzbudíte a budete muset na toaletu, co dělat, abyste zase snadno usnuli.

Toaleta, která sama odstraňuje nečistoty i zápach? Dnes již realita

Tak schválně, čemu dáte přednost: úklidu, nebo něčemu příjemnějšímu? Většina z nás si vybere druhou možnost. S autem zajedeme do myčky, podlahu za nás vysaje, a dokonce i vytře robotický vysavač, ale záchod se sám nevyčistí. Nebo snad ano? Donedávna science fiction, dnes skutečnost. Podívejte se na nejčistší toaletu všech dob.

O bidetech převážně nevážně

Legrace musí být, i kdyby na chleba nebylo – tak to alespoň tvrdí jedno české rčení (docela se nám líbí). A protože všechny dosud publikované příspěvky se nesly v seriózním duchu, dovolíme si tentokrát malé odlehčení. Podíváme se na bidety z trochu jiné perspektivy. A zjistíme, že za jistých podmínek s nimi může být i docela velká legrace.

WC pro seniory: vybíráme a kupujeme

Jistě znáte někoho, kdo patří do skupiny dříve narozených. Možná jsou to vaši rodiče, babička, dědeček nebo jen dobří známí. Vyšší věk s sebou přináší nejen životní zkušenosti a moudrost, ale často bohužel i zdravotní komplikace. Jednou z nich může být horší pohyblivost. Ta je obzvláště nepříjemná, když jde o návštěvu toalety. Co kdyby však existovala šikovná pomoc?

„Hemoroidy mi doslova ničily život. Za úlevu od bolesti jsem opravdu vděčný.“

Jmenuji se Martin a je mi 61 let. Rád bych se s vámi podělil o svůj příběh, který má naštěstí dobrý konec. Než k němu ale došlo, prožil jsem si opravdu „své“. V mém případě šlo o poměrně vážné komplikace související s hemoroidy. Trápení mě dohnalo až na chirurgii. Ale to byla jen špička ledovce.

Jak používat bidet: srozumitelný návod

Bidety se čím dál častěji stávají neodmyslitelnou součástí českých koupelen. Není divu, protože stále víc lidí oceňuje míru pohodlí na WC, která byla ještě v nedávné minulosti naprosto nepředstavitelná. Pro řadu lidí je přesto bidet novinkou, se kterou se setkávají poprvé (například na návštěvě). Proto si kladou otázku, jak se bidet používá. A právě o tom je tenhle článek.

Vláknina: lepší zažívání doslova pro každého

Jen těžko bychom hledali člověka, který by si přál mít zažívací potíže. Přesto jimi trpí značná část populace. Příčin takových komplikací může být celá řada. Někdy bývá jejich řešení snadné, jindy se hledá jen obtížně. Osvědčeným způsobem pro zlepšení kvality zažívání je přijímat dostatek vlákniny. Dobrá zpráva na začátek? Je to snadnější a mnohem zábavnější, než si asi myslíte.

Výlet do historie záchodů od starověku po současnost

Některé věci považujeme za zcela samozřejmé. Většina z nás tak vnímá i splachovací záchod. Při bližším pohledu ale zjistíme, že ještě poměrně nedávno si o takové vymoženosti mohli nechat jen zdát i ti nejbohatší z nejbohatších. Jak to bylo se záchody dřív a jak je to dnes?

Jak snížit riziko rakoviny tlustého střeva

V životě se potkáváme s různými výzvami. Některé jsou zcela mimo naši kontrolu, jiné můžeme alespoň do určité míry ovlivnit. To, jakou jim věnujeme péči, souvisí i se závažností jejich potenciálních dopadů. Kolik pozornosti si zaslouží nemoc dlouhodobě patřící mezi nejčastější příčiny úmrtí u nás? Myslíme si, že hodně.

Jak se zbavit průjmu: první pomoc i dlouhodobé řešení

Oficiální zdravotnické statistiky říkají, že roční výskyt průjmových onemocnění se v Česku pohybuje pouze v řádu desítek tisíc. Do statistik se však nepromítají případy, kdy lidé nenavštíví lékaře a jejich komplikace tak zůstanou „mimo systém“. Přesto právě takové...

Pin It on Pinterest