Heslo ze slovníku pojmů

Toaletní papír

Toaletní papír je výrobek, s jehož pomocí se provádí intimní hygiena po vykonání potřeby. Jeho luxusnější variantou jsou vlhčené ubrousky. Jejich použití je sice komfortnější, představuje však velmi významný problém pro čistírny odpadních vod, které ucpává.

Dilema, který z toaletních papírů je nejlepší, však již v dnešní době není nutné řešit. Součástí moderních koupelen a toaletse totiž čím dál častěji stávají bidety (sprchové toalety a bidetová sedátka). Ty nabízejí nejen nesrovnatelně vyšší pohodlí, ale i nepřekonatelnou míru čistoty.

Blíže se tomuto tématu věnujeme i v článku Bidet nebo toaletní papír – konečně objektivní srovnání.

Voda je pro očištění intimních partií mnohem vhodnější než papír. 

Články, které by vás mohly zajímat

Trpíte zácpou? Poradíme, jak se jí zbavit

Všeho si prý nejvíc začneme vážit, až když o to přijdeme. V případě zdraví to platí asi dvojnásobně. To si pak říkáme: „Že já jsem víc nedbal/a na prevenci“ nebo „Škoda, že jsem to nezačal/a řešit dřív.“ Přitom řadě chorob či zdravotních komplikací lze účinně předcházet. Třeba taková zácpa. Víte, že nějakou z jejích forem trpí až třetina všech lidí? Pojďme si tedy říct, jak se zácpy zbavit.

Jak používat bidet: srozumitelný návod

Bidety se čím dál častěji stávají neodmyslitelnou součástí českých koupelen. Není divu, protože stále víc lidí oceňuje míru pohodlí na WC, která byla ještě v nedávné minulosti naprosto nepředstavitelná. Pro řadu lidí je přesto bidet novinkou, se kterou se setkávají poprvé (například na návštěvě). Proto si kladou otázku, jak se bidet používá. A právě o tom je tenhle článek.

Bidety.cz jsme osvěžili novým designem i množstvím informací

Téma intimní hygieny je natolik citlivé a osobní, že o něm nemluví ani nejlepší kamarádi. Smyslem webu Bidety.cz je proto přinést vám odpovědi na všechny otázky, na které se stydíte nebo bojíte zeptat.

Covid-19 potvrdil, že správná hygiena je opravdu velmi důležitá

Březen 2020 pro většinu z nás znamenal náhlý a výrazný zásah do zaběhnutého způsobu života. V podstatě jako tornádo do Evropy i celého světa vletěl nový koronavirus. Všichni jsme doufali, že se nám nákaza vyhne, ale bohužel ani Česká republika nezůstala ušetřena. Říká se, že každá krize znamená v nějakém smyslu i příležitost. Co to znamená tentokrát?

WC pro seniory: vybíráme a kupujeme

Jistě znáte někoho, kdo patří do skupiny dříve narozených. Možná jsou to vaši rodiče, babička, dědeček nebo jen dobří známí. Vyšší věk s sebou přináší nejen životní zkušenosti a moudrost, ale často bohužel i zdravotní komplikace. Jednou z nich může být horší pohyblivost. Ta je obzvláště nepříjemná, když jde o návštěvu toalety. Co kdyby však existovala šikovná pomoc?

Výlet do historie záchodů od starověku po současnost

Některé věci považujeme za zcela samozřejmé. Většina z nás tak vnímá i splachovací záchod. Při bližším pohledu ale zjistíme, že ještě poměrně nedávno si o takové vymoženosti mohli nechat jen zdát i ti nejbohatší z nejbohatších. Jak to bylo se záchody dřív a jak je to dnes?

Jak vlastně bidet funguje? Jednoduché a přehledné vysvětlení

Moderní bidety přinášejí do tuzemských koupelen opravdu převratné změny. Tou nejdůležitější je dříve netušený pocit čistoty a svěžesti po použití WC. Výhody bidetů mohou pohodlně využívat všechny generace – od dětí až po seniory, ženy i muži. Zajímá vás, jak ozdoba každé koupelny funguje? Tak to jste na správné adrese.

Víme, co trápí většinu lidí na WC a jak to řešit

Někdo tam chodí 2x denně, někdo 2x týdně. Řeč je o toaletě a „velké i malé potřebě“. Proč o tom má cenu psát, říkáte si? Protože většina z nás na záchodě více či méně často trpí nejrůznějšími potížemi a nemluvíme o nich, protože se stydíme. To je pochopitelné. Máme ale dobrou zprávu: na to, co spoustu lidí na WC trápí, existuje poměrně efektivní řešení. O co konkrétně jde?

5 zásad, které dokáží prodloužit život o celé roky. Znáte je a řídíte se jimi?

Pandemie nemoci Covid 19 nám důrazně připomíná, jak důležité a vzácné je zdraví i sám život. Uvědomujeme si, jak zranitelní můžeme být nejen my sami, ale i naši blízcí. Rizika spojená s novým koronavirem jsou pro některé skupiny lidí výrazně vyšší než pro ostatní. Vůbec ale nemusí jít jen o ty nejstarší z nás. Kdy jindy než právě teď bychom se proto měli zamyslet nad tím, jak si dlouhodobě upevňovat zdraví?

Jak snížit riziko rakoviny tlustého střeva

V životě se potkáváme s různými výzvami. Některé jsou zcela mimo naši kontrolu, jiné můžeme alespoň do určité míry ovlivnit. To, jakou jim věnujeme péči, souvisí i se závažností jejich potenciálních dopadů. Kolik pozornosti si zaslouží nemoc dlouhodobě patřící mezi nejčastější příčiny úmrtí u nás? Myslíme si, že hodně.

Pin It on Pinterest